Börja dagen med en livsnjutarfrukost med inriktning på hälsosamt och ekologiskt. Här finns allt från nybakat bröd, müsli, charkpålägg, marmelader och småvarmt.
Luncherna på Halster består av vällagad husmanskost och beställs i baren och serveras vid bordet, medan du njuter av vyn och tar del av skidåkningen från insidan.
Som namnet antyder är grillat specialiteten på á la carte.menyn kvällstid. Men farmför allt är det här en plats att njuta tillsammans och dela, och då inte bara dagens skidupplevelser. Här är sharing en del av konceptet. Varför inte starta middagen med att skapa din alldeles egen guacamole eller med husets hemmagjorda chips med löjrom. Till Halster återvänder du med fördel både till frukost, lunch och middag. Trevlig bordsservering, rymlig atmosfär och på eftermiddagen mellan 14.30-16.30 en stunds skön avslutning på skiddagen, med snacks, goda drycker, musik och lättare rätter.
Halster Bar & Bistro - En stund av "Sharing"
Halster Bar & Bistro är nya hjärtat i Kläppen och öppnar redan halv åtta för en rejäl livsnjutarfrukost, till Halster återvänder du med fördel till frukost, lunch och middag. Trevlig bordsservering och rymlig atmosfär. Här kommer det framför allt att bjudas på gott och grillat till hela familjen.
