Väder just nu:

0 cm

Öppna backar: 0 st

Öppna liftar: 0 st

Öppna skidspår: 0 st

Kontakt

KLÄPPENTORGET
RECEPTION/SKIDSHOP
TRANANTORGET
RECEPTION/SKIDSHOP

Telefon: 0280-96 200
Måndag-fredag 08.00-16.30
Stängt för lunch 12.00-13.00

0280-96200
KLÄPPEN SKI RESORT
VÄXEL/BOKNING
KLÄPPEN SKI RESORT
FAKTURAADRESS

Telefon: 0280-96 200
Fax: 0280-96 260
Mail: info@klappen.se
Koordinater: N 61° 04" E 013°20"
Kläppen Ski Resort AB
Sweden, 780 67 Sälen

Box 8, 832 21 FRÖSÖN
Organisationsnr: 556522-2055
Telefon: 0280 - 96 200
Fax: 0280-96 260

KUNDSUPPORT

Maila oss: info@klappen.se
Kontakta oss gärna om du har frågor kring din internetbokning/bokning. Du finner även några svar kring bokningar under våra bokningsregler.

KOMMENTARER / FRÅGOR OM KLAPPEN.SE
Har du synpunkter eller frågor kring webbplatsen klappen.se, vänligen kontakta oss på mail: webmaster@klappen.se.
PRESSINFO, BILDER, LOGOTYPER
För pressmaterial ber vi er att gå in på vår sida på mynewsdesk >>
Mail: magnus.noppa@klappen.se
Telefon: 0706 78 77 45
VD
Per Eriksson
EKONOMI
Per Kempe
Mail: per.eriksson@klappen.se Mail: per.kempe@klappen.se
Telefon: 0280 - 96 234
Telefon: 0280 - 96 235

 

ANLÄGGNINGSCHEF
Gustav Eriksson
HR-CHEF
Lena Eriksson
Mail: gustav.eriksson@klappen.se Mail: lena.eriksson@klappen.se
Telefon: 0280 - 96 273
Telefon: 0280 - 96 236

 

DRIFT/FASTIGHET
Tomas Berg
MARKNAD/IT
Magnus Noppa
Mail: tomas.berg@klappen.se Mail: magnus.noppa@klappen.se
Telefon: 0280 - 96 270
Telefon: 0280 - 96 245

 

CAMPING/VAKTMÄSTERI
Linda Gånors
SKIDSHOP
Martin Skogstad
Mail: linda.ganors@klappen.se Mail: martin.skogstad@klappen.se
Telefon: 0280 - 96205 Telefon: 0280 - 96 222

 

SKIDSKOLA / AKTIVITETER
Fredrik Stenmalm
RESTAURANG
Janne Söderberg / Magnus L. Wieselqvist
Mail:fredrik.stenmalm@klappen.se Mail: janne.soderberg@klappen.se
magnus.l.wieselqvist@klappen.se
Telefon: 0280 - 96 283
Telefon: 0280 - 96 236

 

BOKNINGSCHEF
Linda Gånors
BUS & LEK
Trolla och Trolla
Mail: linda.ganors@klappen.se Finner ni runt barnområdet
Telefon: 0280 - 96205
eller kanske i skogen....    :)
SOCIALA MEDIER
Dela med dig av en bild, ställ en fråga, "checka in" eller skriv en rad om din upplevelse hos oss. Vi svarar så fort vi kan.
/klappenski  @klappenski  @klappenski  Kläppen Ski Resort

Sociala medier

Samarbetspartners

Sociala medier

Kontakta oss

Tel: 0280-96 200
Fax 0280-96 260

Snögaranti